Elbolag - behovsbo

Elbolag som erbjuder timspotpris.

OBS kolla att timspotavtalen stämmer. Vid fel rapportera till oss.

250 x påslaget + den fasta avgiften = total årskostnad (inkl moms).
En typvilla konsumerar 25.000 kwh. Påslaget räknas i ören. För att se resultatet i kronor dividerar vi: 25.000/100.
Spotpris, skatt och elcertifikat (plus moms) tillkommer.

Till elbolag: säljer ni el med timspotkoppling, hör av er till oss.

ElbolagWebbsidaPåslagÅrsavgiftTotalt
AB Borlänge Energi http://www.borlange-energi.se 1.625300.0706.0
Ale El Elhandel AB http://www.aleel.se 3.37300.01143.0
BestEl/BestKraft AB http://www.bestel.se 1.25300.0613.0
Bixia AB http://www.bixia.se2.6325.0975.0
Boo energi Försäljning ABhttp://www.booenergi.se3.125360.01141.0
Dala Kraft AB http://www.dalakraft.se2.375360.0954.0
E.ON Försäljning Sverige AB http://www.eon.se4.5360.01485.0
Elverket i Vallentuna ABhttp://www.elverket.se 3.125350.01131.0
Fortum Markets AB http://www.fortum.se2.125540.01071.0
Gislaved Energiring http://www.gislavedenergi.se3.125300.01081.0
GodElhttp://www.godel.se0.47720.0838.0
Gotlands Elförsäljning AB http://www.gotlandsenergi.se1.75300.0738.0
Grästorp Energi AB http://www.grästorpsenergi.se2.5250.0875.0
Gävle Energihttp://www.gavleenergi.se/Elhandel/Vara-elavtal/Timspotpris/
Göteborg Energi DinEl AB http://www.goteborgenergi.se6.125300.01832.0
Halmstads Energi och Miljö AB http://www.hem.se3.1300.01075.0
Hjo Energi och Miljö AB http://www.hjoenergi.se3.87300.01268.0
Jämtkraft AB http://www.jamtkraft.se3,625300.01050.0
Jönköping Energi Elhandel AB http://www.jonkopingenergi.se3.5360.01235.0
Karlstad Energi AB http://www.karlstadsenergi.se1.625220.0626.0
Kraftringen Energi AB http://www.kraftringen.se4.375315.01409.0
Luleå Energi AB http://www.luleaenergi.se3.625360.01266.0
Mälarenergi AB http://www.malarenergi.se2.9300.01025.0
Mölndal Energi AB http://www.molndalenergi.se3.69300.01223.0
Nordicgreen http://www.nordicgreen.se2.5300.0800.0
Nossebro Energi AB http://www.nossebroenergi.se3.625180.0930.0
Sala-Heby Energi AB http://www.sheab.se5.60.01400.0
Sjogerstads Energi AB http://www.sjogerstadsel.se 4.0450.01450.0
Skellefteå Kraft AB http://www.skekraft.se3.63360.01268.0
Söderhamn Nära http://www.soderhamnnara.se4.88248.01468.0
Sölvesborg Energi ABhttp://www.solvesborgenergi.se2.5300.0925.0
Telge Energi AB http://www.telegeenergi.se2.7396.01071.0
Varberg Energimarknad AB http://www.varbergenergi.se3.13300.01083.0
Varbergsortens Elförsäljning http://www.vgbelkraft.se3.62345.01250.0
Vattenfall AB Försäljning http://www.vattenfall.se1.75360.0798.0
Öresundskraft Marknad AB http://www.oresundskraft.se3.87340.01308.0